Aktywna Tablica 2023

Specjalne potrzeby edukacyjne w szkołach podstawowych

Jak skorzystać z dofinansowania Aktywna Tablica? Co zmieniło się we wniosku i rozporządzeniu w tegorocznej edycji? I jak w praktyce wykorzystać – skutecznie i odpowiedzialnie – potencjał narzędzi TIK podczas lekcji i terapii?

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze, podczas którego wyjątkowi specjaliści podzielą się swoją ekspercką wiedzą i odpowiedzą na te wszystkie pytania – skupiając się na praktycznym wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych w codziennej pracy nauczyciela i terapeuty.

Webinar organizowany jest przy okazji tegorocznej edycji dofinansowania Aktywna Tablica. Wśród wystąpień nie zabraknie informacji o tym, jak spełnić wymogi tego programu oraz jak realizować obowiązki, jakie spoczywają na placówkach korzystających z dofinansowania. Dodatkowo uczestnicy poznają także akcje społeczne i szkoleniowe związane z serią mTalent oraz programy, których premiera będzie miała miejsce jeszcze w tym roku.

Program wydarzenia

Zmiany w rozporządzeniu Aktywna Tablica 2023 i jak na nie odpowiedzieć
Jacek Świątek

Otwierające wystąpienie poświęcone zostanie najważniejszym tematom związanym z tegoroczną edycją dofinansowania Aktywna Tablica 2023 dla szkół podstawowych. Uczestnicy dowiedzą się, jakie rzeczy zmieniły się we wniosku i rozporządzeniu oraz w jaki sposób spełnić nowe wymagania i obowiązki postawione przed szkołami biorącymi udział w dofinansowaniu. Na koniec przedstawione zostaną także akcje społeczne związane z serią mTalent oraz tegoroczne nowości.

Usprawnianie zaburzonych obszarów i funkcji poznawczych z wykorzystaniem TIK
Zyta Czechowska, Jolanta Majkowska

Zyta i Jolanta podczas swojej prelekcji pokażą, jak rozwijać umiejętności komunikacyjne z TIK, jak wspierać rozwój kompetencji emocjonalno-społecznych za pomocą dostępnych aplikacji i programów oraz jak rozwijać koncentrację uwagi, pamięć i spostrzeganie za pomocą nowych technologii. Opowiedzą również o tym, które z interaktywnych ćwiczeń pomagają w rozwijaniu orientacji przestrzennej i logicznego myślenia.

Narzędzia TIK wspierające kreatywność i koncentrację
Joanna Mochnacz

Podczas wystąpienia uczestnicy poznają sposoby wykorzystania przykładowych narzędzi TIK w codziennej pracy nauczyciela, dowiedzą się, jakimi pomocami TIK można wspierać kreatywność uczniów podczas lekcji oraz w jaki sposób wspomagać uwagę dzieci (EEG Biofeedback, programy multimedialne).

Webinar: Aktywna Tablica 2023. Specjalne potrzeby edukacyjne w szkołach podstawowych
Wtorek, 25.04, start 18:15. Wstęp wolny!

Prelegenci

zyta-cz.jpg
Zyta Czechowska

Właściciel i dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli - Zyta Czechowska specjalni.pl, nagrodzona tytułem Nauczyciela Roku 2019. Od ponad 24 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej. Pasjonatka nowoczesnych technologii.

jolanta-m.jpg
Jolanta Majkowska

Wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku. Od lat wdraża nowoczesne technologie w szkolnictwie specjalnym. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze.

00001
Joanna Mochnacz

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „CLIRO” w Opolu, pedagog, logopeda, terapeuta EEG Biofeedback, trener Lekcji Enter.

Jacek Świątek

Dyrektor marketingu w Learnetic SA, polskiej firmie tworzącej nowoczesne rozwiązania dla edukacji i terapii. Od początku swojej kariery zawodowej związany z nowymi mediami, technologiami i nowatorskimi rozwiązaniami stosowanymi w szkolnictwie. Autor licznych warsztatów i prelekcji na temat TIK w edukacji.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Learnetic SA, Azymutalna 9, 80-298, Gdańsk, Polska