Poznaj eKreda.pl z Anną Miklaszewską

Bezpłatny portal do tworzenia interaktywnych materiałów edukacyjnych

Zobacz, jak korzystać z portalu eKreda.pl i zacznij tworzyć własne materiały edukacyjne wypełnione multimedialnymi treściami i interaktywnymi ćwiczeniami. Weź udział w bezpłatnym kursie, który prowadzi Anna Miklaszewska, i rozwiń swój nauczycielski warsztat!

Zobacz, jakie to proste!

„Poznaj eKreda.pl z Anną Miklaszewską” to szkolenie w dziewięciu odcinkach skierowane do początkujących użytkowników portalu eKreda.pl. Uczestnicy dowiedzą się, jak zacząć swoją przygodę z tym narzędziem i jak w praktyczny sposób wykorzystać je podczas swojej codziennej pracy. Portal oraz szkolenie przeznaczone są dla nauczycieli, terapeutów i wszystkich innych osób, które zajmują się nauczaniem i chcą wykorzystywać nie tylko gotowe materiały interaktywne, ale posługiwać się też w pełni zindywidualizowanymi treściami przygotowanymi własnoręcznie.

Samouczki eKreda.pl

Odtwórz wideo
Informacje wstępne (+ ćwiczenie puzzle)

Pierwszy odcinek kursu to ogólne informacje o portalu eKreda.pl. Anna Miklaszewska pokazuje, jak rozpocząć pracę z tym narzędziem, przedstawia jego podstawowe funkcje i sposób nawigacji. Oglądając ten odcinek, dowiesz się także, jak modyfikować pola tekstowe i jak wstawiać elementy graficzne – a wszystko to w oparciu o podstawowy moduł ćwiczeniowy – puzzle.

Odtwórz wideo
Ćwiczenie – opis ilustracji

Drugi odcinek kursu skupia się na module ćwiczeniowym – opisywanie ilustracji. Anna Miklaszewska przedstawia, w jaki sposób utworzyć i skonfigurować to ćwiczenie. Oglądając ten odcinek, zobaczysz także, jak zmienić kolor i wielkość wskaźników, jak zmodyfikować listę wyrazów i jak uaktualnić prawidłowe odpowiedzi.

Odtwórz wideo
Ćwiczenie – łączenie elementów

W tym odcinku zobaczysz, jak działa moduł ćwiczeniowy – łączenie elementów. Materiał dotyczy zarówno łączenia dwóch modułów tekstowych, jak i łączenia modułu tekstowego z ilustracją lub plikiem dźwiękowym. Oglądając ten odcinek, dowiesz się też jak stworzyć miniatury ilustracji i jak nagrać oraz wstawić plik audio.

Odtwórz wideo
Ćwiczenie – gra memo

Odcinek czwarty poświęcony jest modułowi ćwiczeniowemu – gra memo/zapamiętywanie. Anna Miklaszewska pokazuje, jak stworzyć i skonfigurować to ćwiczenie. W tym materiale dowiesz się, jak wstawić elementy graficzne do kart, jak wykonać pary złożone z ilustracji i odpowiedniego podpisu, a także jak dopasować wielkość elementu i zmienić rewers kart.

Odtwórz wideo
Ćwiczenie – grupowanie

Oglądając ten odcinek, dowiesz się, jak wykorzystać w praktyce moduł ćwiczeniowy – grupowanie polegające na przeciąganiu i upuszczaniu elementów na ekranie. Anna Miklaszewska pokazuje także, jak modyfikować listy wyrazowe i obrazkowe.

Odtwórz wideo
Ćwiczenie – uzupełnianie ilustracji

Szósty odcinek kursu dotyczy modułu ćwiczeniowego – uzupełnianie ilustracji. Oglądając ten odcinek zobaczysz, w jaki sposób stworzyć takie zadanie, wykorzystując elementy graficzne, tekstowe i dźwiękowe.

Odtwórz wideo
Ćwiczenie – „wykreślanka”

W tym odcinku nauczysz się, jak stworzyć ćwiczenie oparte na module – „wykreślanka”. Anna Miklaszewska podpowiada, jak zaprojektować „wykreślankę” przed przystąpieniem do działania na eKreda.pl, a także pokazuje w praktyce, jak prawidłowo wprowadzać rzędy liter i czego unikać, żeby przyspieszyć swoją pracę.

Odtwórz wideo
Ćwiczenie – „wisielec”

Oglądając ten odcinek, zobaczysz jak stworzyć własne ćwiczenie typu „wisielec” (moduł gra słowna „wisielec”). Anna Miklaszewska pokazuje, jak zaprojektować własne ćwiczenia, jak dodać graficzne podpowiedzi do haseł i w jaki sposób zmodyfikować liczbę dopuszczalnych pomyłek.

Odtwórz wideo
Raporty, publikowanie zasobów

Odcinek dziewiąty pokazuje, jakie możliwości ma użytkownik po tym, jak skończy tworzyć własne ćwiczenia na portalu eKreda.pl. Anna Miklaszewska tłumaczy, jak skorzystać z modułu – raport lekcji, czyli jak dodać stronę automatycznie podsumowującą wyniki ucznia wykonującego nasze ćwiczenia. Oglądając ten odcinek dowiesz się, jak opublikować swoje materiały i jak dodać je do publicznego repozytorium.

Learnetic
ul. Azymutalna 9,
80-298 Gdańsk
NIP 5842705459
Kontakt
info@learnetic.com
+48 666 405 255
+48 888 326 001
www.learnetic.pl
© 2023 Learnetic

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Learnetic SA, Azymutalna 9, 80-298, Gdańsk, Polska