Pierwszy odcinek kursu to ogólne informacje o portalu eKreda.pl. Anna Miklaszewska pokazuje, jak rozpocząć pracę z tym narzędziem, przedstawia jego podstawowe funkcje i sposób nawigacji. Oglądając ten odcinek, dowiesz się także, jak modyfikować pola tekstowe i jak wstawiać elementy graficzne – a wszystko to w oparciu o podstawowy moduł ćwiczeniowy – puzzle.
Drugi odcinek kursu skupia się na module ćwiczeniowym – opisywanie ilustracji. Anna Miklaszewska przedstawia, w jaki sposób utworzyć i skonfigurować to ćwiczenie. Oglądając ten odcinek, zobaczysz także, jak zmienić kolor i wielkość wskaźników, jak zmodyfikować listę wyrazów i jak uaktualnić prawidłowe odpowiedzi.
W tym odcinku zobaczysz, jak działa moduł ćwiczeniowy – łączenie elementów. Materiał dotyczy zarówno łączenia dwóch modułów tekstowych, jak i łączenia modułu tekstowego z ilustracją lub plikiem dźwiękowym. Oglądając ten odcinek, dowiesz się też jak stworzyć miniatury ilustracji i jak nagrać oraz wstawić plik audio.
Odcinek czwarty poświęcony jest modułowi ćwiczeniowemu – gra memo/zapamiętywanie. Anna Miklaszewska pokazuje, jak stworzyć i skonfigurować to ćwiczenie. W tym materiale dowiesz się, jak wstawić elementy graficzne do kart, jak wykonać pary złożone z ilustracji i odpowiedniego podpisu, a także jak dopasować wielkość elementu i zmienić rewers kart.
Oglądając ten odcinek, dowiesz się, jak wykorzystać w praktyce moduł ćwiczeniowy – grupowanie polegające na przeciąganiu i upuszczaniu elementów na ekranie. Anna Miklaszewska pokazuje także, jak modyfikować listy wyrazowe i obrazkowe.
Szósty odcinek kursu dotyczy modułu ćwiczeniowego – uzupełnianie ilustracji. Oglądając ten odcinek zobaczysz, w jaki sposób stworzyć takie zadanie, wykorzystując elementy graficzne, tekstowe i dźwiękowe.
W tym odcinku nauczysz się, jak stworzyć ćwiczenie oparte na module – „wykreślanka”. Anna Miklaszewska podpowiada, jak zaprojektować „wykreślankę” przed przystąpieniem do działania na eKreda.pl, a także pokazuje w praktyce, jak prawidłowo wprowadzać rzędy liter i czego unikać, żeby przyspieszyć swoją pracę.
Oglądając ten odcinek, zobaczysz jak stworzyć własne ćwiczenie typu „wisielec” (moduł gra słowna „wisielec”). Anna Miklaszewska pokazuje, jak zaprojektować własne ćwiczenia, jak dodać graficzne podpowiedzi do haseł i w jaki sposób zmodyfikować liczbę dopuszczalnych pomyłek.
Odcinek dziewiąty pokazuje, jakie możliwości ma użytkownik po tym, jak skończy tworzyć własne ćwiczenia na portalu eKreda.pl. Anna Miklaszewska tłumaczy, jak skorzystać z modułu – raport lekcji, czyli jak dodać stronę automatycznie podsumowującą wyniki ucznia wykonującego nasze ćwiczenia. Oglądając ten odcinek dowiesz się, jak opublikować swoje materiały i jak dodać je do publicznego repozytorium.